top of page

The Full Story

ЗВІТ директора Будилівського ЗДО «Золота рибка»

про свою діяльність за підсумками 2023-2024 навчального року

                                                                                                

1.ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗАКЛАД.

Добрий день, шановні батьки, колеги, гості!

Даний звіт сформований відповідно до ст. 20 Закону України «Про дошкільну освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року №178, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання

управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в закладах освіти.

Головними завданнями мого звіту, як засобу  інформування громадськості є:

- підвищення відкритості дошкільного закладу;

- задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів: це і батьки, і педагоги, і засоби масової інформації та органи влади;

- інформаційне забезпечення ринку освітніх послуг в ЗДО;

- проведення громадської експертизи управлінських рішень, стратегій і програм розвитку установи.

Принципами дошкільної освіти є:

- доступність для кожного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкільної освіти;

- рівність умов для реалізації задатків, нахилів, здібностей, обдарувань, різнобічного розвитку кожної дитини;

- єдність розвитку, виховання, навчання і оздоровлення дітей;

- єдність виховних впливів сім'ї і закладу дошкільної освіти;

- наступність і перспективність між дошкільною та початковою загальною освітою;

- особистісно-орієнтований підхід до розвитку особистості дитини;

- демократизація та гуманізація педагогічного процесу;

- відповідність змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти особливостям розвитку;

- здоров'я дитини дошкільного віку.
         Завданнями дошкільної освіти є:
- збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини;
- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;
- виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
           

2. МЕРЕЖА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ.

Режим роботи дошкільного закладу - п’ятиденний. Свою роботу розпочинає садочок о 7:30 та завершує о 18:00.За проєктною потужністю заклад розраховано на 90 дітей віком від 2 років до 6 (7) років, де функціонує 4 групи, наповнюваність груп  становить 63 вихованці станом на місяць травень. Групи комплектуються за віковими категоріями. Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду в серпні місяці. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається з 01 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 01 червня по 31 серпня триває оздоровчий період.

У закладі спілкування, навчання та ведення ділової документації здійснюється державною  мовою. Випадків дитячого та дорослого травматизму під час освітнього процесу не виявлено.

У серпні 2023 року було відраховано у школу  19 дітей,протягом навчального року - 3 дитини,у зв’язку з сімейними обставинами за бажанням батьків. З вересня 2023 року заклад прийняв 24 вихованці. Станом на травень 2024р. у закладі зареєстровано 8 заяв на прийняття дитини  2022 року народження та  3 заяви 2023року народження.

 

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Щорічно затверджується штатний розпис з урахуванням кількості груп, режиму роботи та їх наповнюваності.

На всі посади педагогічних працівників та робочі професії обслуговуючого персоналу дошкільного закладу розроблено посадові та робочі інструкції відповідно до Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом МОН України від 20.12.1993 №455, Листа МОН України від 15.05.95№1/9-169 «Про впровадження форм посадових інструкцій», листа Міністерства праці та соціальної політики України від 03.10.2005р. №36-508 «Посадові інструкції працівників».

Ведеться облік військовозобов’язаних.

Освітній процес у закладі забезпечують 20 працівників: 9 осіб - педагогічні працівники; 11 осіб – обслуговуючий та технічний персонал. Садочок  забезпечений  не повністю педагогічними кадрами, є вакантне місце вихователя-методиста - 0,5 ставки та  музичного керівника - 1 ставка. Освітній процес здійснювали 9 педагогів, з них 7 вихователів, директор та практичний психолог. Всі вони мають  відповідну фахову освіту й достатній практичний досвід.

Кваліфікаційний рівень:

«спеціаліст І категорії» - 1 педагог,

«спеціаліст II категорії» - 7 педагогів,

«спеціаліст» - 1педагог.

«спеціаліст І категорії» - медична сестра.

Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

 

4.АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ.

Фінансова діяльність закладу дошкільної освіти впродовж 2023-2024 н.р. була спрямована на створення безпечних та належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримку життєдіяльності закладу.

Проведений капітальний ремонт випускної групи «Веселка», та косметичний ремонт груп та кухні. Ігрову  площадку підфарбовано, та проведно ремонт гойдалок-балансирів у кількості 2 шт. за виділені кошти відділу освіти, молодіжної політики та спорту. Поміняно мішки з піском біля одного вікна до напростішої захисної споруди за участі батьків та працівників закладу.  Замінено шиферний  лист на горищі де після негоди був пошкоджений верх за участі двох батьків. Пофарбовано на горищі всі вікна та здійснено заміну скла у одному вікні. Частково було відремонтовано каналізаційну трубу у групі «Веселка», але нажаль ця проблема тільки місцево усунена, та всеж це дало нам можливість допрацювати цей навчальний рік.

Відділ освіти, молодіжної політики та спорту забезпечив заклад пральною машиною INDESIT на суму 13 600 грн.

За виділені кошти відділу освіти, молодіжної політики та спорту у сумі 9 200 гривень було закуплено для харчоблоку: каструлю 1 шт. на 6 л, миски  металічні 4 шт., чайник електричний 1 шт., на чотри групи закуплено: контейнери для хліба, для миття посуди, засоби до вікон, дезенфікуючі засоби для прибирання ванних кімнат, пральний поршок, мочалки, пастки для гризунів, запаски до швабр, сокиру у котельню, миючі засоби для потреб груп, кухні, пральної кімнати. Канцтовари на суму 2 000 гривень, медикаменти на суму 2 400 гривень. У школі  було проведено заміну автоматики до заглибного насоса у сумі 300 гривень за батьківські кошти. За рух батьківських коштів детальніше доповість голова батьківського комітету.

За кошти випускників садка та вихованців придбано музичну колонку, за кошти працівників садочка придбано штатив для телефона, а також оформлено  куточок пам’яті героїв ЗСУ, та ін..

Наш заклад отримав від Відділу освіти, молодіжної політики та спорту та за  представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine, та за Міністерства освіти і науки України, бокс з навчально-розвивальні  матеріали «Відкривай та розвивай», в нього входить настільні ігри,буклети, сценарії вистав лялькового театру «Іскорки суперсил», супутні матеріали до вистав лялькового театру, брошури, постери та ін..

До свята Миколая садочок отримав солодкі  пакунки для дітей у кількості 64 шт від від  Марунчака Віталія

Для реалізації завдань створені необхідні умови: в закладі створена достатня матеріально-технічна база, групові приміщення оснащені дитячими меблями: столами, стільчиками, шафами для іграшок та дидактичних посібників, меблі у приміщенні відповідають зросту дітей та віковим вимогам, обладнані куточки практичної діяльності, освітлення у групах добре, по мірі необхідності було  проведено заміни ламп.

 

5.ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ТА МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.

Протягом навчального року в дошкільному закладі функціонувало повноцінне 3-разове збалансоване харчування дітей, що  відповідає режиму роботи. Харчування дітей здійснюється відповідно до складеного примірного чотиритижневого сезонного меню та затверджується у держпродспоживслужбі. Страви видаються дітям у визначений час згідно з графіком та режимом дня. Графіки видачі їжі знаходяться у куточках кожної вікової групи. Продукти харчування та продовольча сировина постачалися в заклад простачальниками відповідно до заявок на продукти харчування. Продукти харчування та продовольча сировина зберігалися у складському приміщенні та овочесховищі. Для зберігання швидкопсувних продуктів використовувалося холодильне обладнання, забезпечувалося товарне сусідство. В закладі є в наявності два холодильники з морозильними камерами.

Згідно наказу про організацію харчування здобувачів освіти в закладах освіти Снятинської міської ради територіальної громади на 2024 рік  встановлено грошову норму на харчування дітей дошкільного віку в розмірі 70 гривень в день з них батьки оплачуть 60% від загальної вартості харчування на одну дитину, та 40% за державні кошти.

На виконання вимог Інструкції з харчування дітей в ЗДО систематично аналізується стан виконання фактичних норм  харчування дітей та показники фактичної вартості харчування, здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Документація з питань харчування ведеться відповідно до встановлених  вимог.

Станом на 29 травня в садочку харчуються безкоштовно:

4 дитини - з малозабезпечених сімей;

4 дитини - батько, яких є учасником бойових дій

1 дитина з інвалідністю

8 дітей з багатодітних сімей оплачуть 50% з суми за харчування.

Адміністрацією закладу проводився постійний контроль за чітким виконанням режиму дня, тривалістю прогулянок, санітарним станом приміщень. Медичне обслуговування, профілактична і просвітницька діяльність відбувалися на плановій основі, забезпечуючи комплексний підхід у проведенні оздоровчо - профілактичної роботи. Питання збереження і укріплення здоров’я дітей, зниження захворюваності реалізовувалися комплексними заходами по зниженню захворюваності, постійно перебували на контролі адміністрації.

  Медична сестра систематично оновлює інформацію у батьківському куточку та у своїй сторінці на сайті закладу. Проводить просвітницьку роботу про користь вакцинації та небезпечні симптоми грипу та ГРВІ. Поширює корисну інформацію батькам від Міністерства охорони здоров’я для ознайомлення. Рекомендує принципи харчування  в холодну поро року які створює UNICEF Ukraine. За ініціативи Відділу освіти, молодіжної політики та спорту організувала проведення Тижня здорового харчування спільно з вихованцями і працівниками садка. Ознайомлювала про користь пиття води, та до Всесвітнього дня імунітету  розповідала про чинники, які впливають на імунітет, а також до Всесвітнього тижня імунізації  нагадала про національний календар щеплень, і чим вони корисні.

Для позитивного впливу на організм, зміцнення імунітету вихованців садочка та знезараження приміщень  для меншої захворюваності, матір вихованки групи «Бджілка» подарувала кварцову лампу.

 

6.ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ.

Заклад дошкільної освіти «Золота рибка» Снятинської міської ради  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, власним Статутом, Інструкціями з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, Санітарного регламенту, Статутом ЗДО, Колективним договору, Методичних рекомендацій щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану,  Інструктивно - методичними матеріалами щодо підготовки ЗО до нового навчального року та опалювального сезону з питань ЦЗ,ОП, БЖ, та іншими нормативно-правовими актами. Педагогічний колектив протягом 2023/2024 року здійснював планомірну й систематичну роботу відповідно до Методичних рекомендацій про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти.

Для програмно - методичного забезпечення освітнього процесу педагоги керувались переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах. Педагогічний колектив працював над оновленням і наповненням змісту осередків, дбали про естетичне оформлення груп, навчали дітей самостійно в них діяти, дотримуючись норм і правил користування матеріалами й обладнанням, забезпечуючи, таким чином, потребу дітей у різних видах рухової, пізнавальної та творчої активності. Освітній  процес в закладі передбачає чергування різних видів діяльності. Заняття плануються з урахуванням розумового і фізичного навантаження. Важливим показником результативності роботи закладу дошкільної освіти є успішність навчання вихованців у школі. Педагоги щорічно відслідковують рівень успішності навчання дітей у 1 класі.

З метою підвищення професійних компетентно фахових знань педагогічних працівників, директором  велась постійна робота щодо забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників через вайбер-групу «Педагогічний колектив», здійснювалось індивідуальне консультування, надавались посилання на освітянські сайти, пропонувались завдання для самостійного опрацювання новинок педагогічної літератури та педагогічної періодики.

Найважливішою формою підвищення педагогічної майстерності, креативності педагогів була педагогічна рада. Проведені педагогічні ради відзначались актуальністю, науковістю та доцільністю тематики в умовах сьогодення. Діяльність педагогічних рад була зосереджена на розгляді найважливіших питань щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану як під час дистанційного формату так і після відновлення очного навчання. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися до обговорення «за круглим столом», інформували, аналізували, звітували про власні здобутки,  демонстрували мультимедійні презентації педагогічних знахідок, підбивали підсумки роботи щодо вирішення завдань на рік.

У поточному році атестовано 5 педагогічних працівників. Вихователі атестувалися атестаційною комісією II рівня відділу освіти, молодіжної політики та спорту Снятинської міської ради. У 2024 навчальному році пройшли курсову перепідготовку при Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 4  виховательки.

Досягненням нашого закладу було нагородження директора садка найвищої педагогічної нагороди в нашій громаді Звання лауреата та премії ім..В. Равлюка на святі до дня працівника освіти

Реалізація інваріатного змісту дошкільної освіти здійснювалася за програмою розвитку дитини від народження до шести років «Українське дошкілля» та навчально-методичними посібниками, що рекомендовані Міністерством освіти і науки України для використання в закладах освіти в поточному навчальному році.

За ініціативи Відділу освіти, молодіжної політики та спорту, працівники садка разом із батьками вихованців організували 27 вересня на подвір'ї нашого садочка благодійну ярмарку на підтримку ЗСУ, а саме для 10 гірської штурмової бригади «Едельвейс». І зібрали кошти в сумі 13 510 гривень, які перечислили в благодійний фонд для придбання квадрокоптера з тепловізором.  

У жовтні відбулось посвята в козачата для середньої групи, звучали народні пісні, та цікаві козацькі забави.У листопаді відбулися цікаві свята осені  з групами «Бджілка», «Сонечко» та «Метелики», на яких були пісні і вірші про осінь, цікаві ігри про фрукти та овочі, а також осінні композиції з природніх матеріалів.

 Взимку за участю, всіх груп відбулось улюблене свято дітей, на яке завітав святий Миколая, і подарував солодкі подарунки, за те що діти старанно вивчили віршики і пісні. Пізніше відбулась акція «Одягну українську хустку» на якій діти показали в них є хустки. Не забуваючи традиції старша група підготувала  виступ про традиції на свят вечір та Різдвяну ніч, за участю колядників з середньої групи та молодшої. Завершили 2023 рік  флешмобом від групи «Сонечко» - «Прикраси ялинку», танцювальною вечіркою та новорічною фото сесією всіх вихованців.

У березні відбулось інформаційне свято «Шевченку 210» де декламували уривки творів великого поета, його біографію, і співали пісні

Наш заклад спільно із  батьками та вихованцями груп взяли участь у писанні писанок та  малюнків на патріотичну тематику, провели збір консервації,солодощів, які відправили мужніми волонтерами Іллею Стусом та Антоном Столицею на Запорізький напрямок для наших захисників. В честь Дня героїв батьки та працівники нашого закладу невтомно підтримують незламність ЗСУ - зібрали у скриньку «Донат для ЗСУ» кошти у сумі 3225 гривень. Цю суму було передано на машину для нашого захисника жителя с. Устя Василя Коханюка. Вся інформація про діяльність закладу публікується на сайті закладу та соціальній мережі Фейсбук.

У закладі проходив тиждень «Наш дитячий садок», протягом якого діти ознайомлювались з професіями які є у садку, та були на екскурсії ті пробували себе в даних професіях.

До тижня здорового харчування у групі «Метелики» проводилось заняття про сезонні овочі, після чого діти на кухні допомогли приготувати корисну гарбузову кашу, а також провели відео-акцію «За здорове харчування». У групі «Сонечко» проводились різноманітні досліди,в яких брали участь діти з теми «Шкідлива та здорова їжа», а група «Бджілка» відвідала місцевий ФАП, в якому медична сестра розповіла про важливість здорового харчування.

До дня птахів молодша група провела пішу екскурсію до місцевих павлінів. Старша група вшанувала пам'ять людей, які загинули під час голодомору та провели виховну бесіду «Засвіти свічку пам’яті». А в грудні групи «Метелики» і «Сонечко» виготовили привітальні листівки і затанцювали до дня збройних сил України. До  дня святого Валентина  старша група готувала шоколадні кекси  у формі сердець.

2024рік розпочали з відзначення дня Соборності України та дня Єднання бо поки ми єдині – ми не переможні. А 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, та провели бесіду до другої річниці початку повномасштабного вторгнення у старшій групі. Відзначили день рідної мови, і дізнались яка наша мова. «Здорові зуби - здорова нація» з таким проєктом в заклад завітала стоматолог, яка розповіла як і коли чистити зуби, шкідники для зубчиків та зубна фея подарувала на пам'ять чарівні розмальовки.

Враховуючи завдання закладу і психологічної служби практичним психологом були розроблені групові консультації, тренінги, проводилися індивідуальні консультації з батьками і педагогами, корекційно – розвивальні, розвивальні заняття з дітьми, анкетування батьків, вживалися заходи щодо підвищення власного фахового рівня. Надавались посилання на корисні матеріали для зміцнення ментального здоров’я педагогів та для самоосвіти педагогів на психологічну тематику. На сайті ЗДО створено сторінку практичного психолога на якій упродовж начального року розміщувалась корисна та актуальна інформація для педагогів, батьків, громадськості. На сторінці закладу у фейсбук до дня психічного здоров’я ознайомлювала з інформацією що таке психічне здоров’я та як про нього піклуватись. 13 листопада відбувся всесвітній день доброти, на якому батьки взяти  «меседж доброти», ознайомились з цікавими фактами про добро, чому робити добро це корисно, та як навчити дитини рости доброю людиною. А до Міжнародного дня толерантності відбулось консультування «Як виховати толерантність у дітей», та переглянули короткі анімації про толерантність, а також в честь Всесвітнього дня дитини ознайомила з  метою святкування та правами дітей. Провела просвітницьку роботу на тему «Синдром річниці 24.02»

 

7.ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ.

 Будилівський заклад дошкільної освіти «Золота рибка» планує:

- провести часткову заміну каналізаційної системи ;

- загородити сіткою дровітню ;

- поштукатурити павільйони;

- поштукатурити підвал;

- провести заміну мішків з піском;

- провести частково заміну плитки перед центральним входом;

- провести частково заміну шиферних листів на верху закладу;

- провести капітальний ремонт у випускній групі;

- та косметичний ремонт у закладі.

Наш заклад  досягнув хороших результатів які визнані на рівні ТГ. Я вдячна батькам, які постійно допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах та на території ЗДО, створюють затишок та комфорт для дітей. За вісім років праці ми маємо хорошу  матеріально-технічну базу. 

Наш садочок користується попитом серед батьків, колектив і надалі активно працюватиме, за для щасливого дитинства наших вихованців у цей не простий час,  тому ми ставимо перед собою нові завдання та з радістю чекаємо здорових та відпочивших дітей.

bottom of page